Luna mai este a doua lună din anul acesta în care reușesc să citesc o varietate mai mare de cărți (adică și altceva în afară de cărți pentru copii): romane, non-ficțiune, un fel de memorii, benzi desenate, în total 38 de cărți. Iată care au fost!
Continuă lectura „Ce am citit în luna mai 2022”Etichetă: Adina Popescu
Ce am citit în aprilie 2020
Uau! Nu-mi vine să cred că a mai trecut o lună așa de repede, mai ales că a fost o lună întreagă petrecută în izolare acasă. A fost genul acela de lună în care la un moment dat te apuci de prea multe cărți în același timp și nu mai reușești să o termini pe aproape niciuna.
În parte, am reușit să citesc ce mi-am propus, dar nu am reușit să termin tot ce am început și nici să citesc tot ce aș fi vrut. Per total însă, am citit cele mai multe cărți luna aceasta, comparativ cu lunile precedente (ianuarie, februarie, martie) – 20 sau 19 și jumătate, având în vedere că una dintre ele fusese începută în martie; 2 dintre ele, cărți electronice, 1 „ascultată” pe Facebook, iar în rest – 17 – din biblioteca personală! Un record pe anul acesta până acum, pentru care mă bucur! N-am reușit să citesc luna aceasta nicio carte de pe raftul japonez, dar trebuie să recunosc că m-a demoralizat și mi-a tăiat elanul anularea ediției Bookfest din această primăvară. Sper să recuperez în lunile următoare.
Așadar, iată care au fost cele 20 cărți terminate în luna aprilie. Continuă lectura „Ce am citit în aprilie 2020”
